بنر1920

گواهینامه CE

گواهینامهCE

گواهینامه CE

گواهینامه CE یا اخذ نشان CE ، امروزه در جامعه ایران بسیار حائز اهمیت شده است. شاید برخی اصلا ندانند که مدرک CE چیست و به چه کاری می آید ولی صرف رونق گرفتن گواهی CE ، نشان CE برای اینکه از قافله رقبای تجاری خود عقب نمانند به دنبال اخذ گواهی CE هستند.

در ابتدا توضیح اجمالی در مورد گواهینامه CE یا نشان CE می دهیم، سپس مراحل اخذ استاندارد CE را تشریح خواهیم کرد.

استاندارد CE در واقع یک استاندارد اروپایی است و از واژه Conformite europeen به معنای مورد قبول اروپا است. یعنی زمانی که شما قصد صادرات محصول به کشورهای اروپایی را دارید باید محصول شما الزامات و استاندارد مورد نظر جوامع اروپایی را داشته باشد. برای یکسان سازی استاندارد و گواهینامه محصول، یک استاندارد CE به معنای ایمنی کاربری برای محصولات در نظر گرفته اند و کشورها یا سازمان هایی که قصد صادرات محصول به کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارند باید نشان CE را دریافت نمایند تا اعلام نمایند که محصول و کالای ورودی به اروپا هیچ خطر و مشکلی برای کاربر ایجاد نخواهد کرد.

پس زمانی که شما قصد صادرات محصول به هرکدام از کشورهای اروپایی را داشته باشی باید محصول شما گواهینامه CE داشته باشد.

در اینجا باید ذکر گردد که نشان CE ، گواهی CE به یک محصول داده می شود. زمانیکه شما قصد صادرات به کشورهای اروپایی را دارید، زمانیکه چندین محصول داشته باشید که از نظر مشخصه فنی با یکدیگر متفاوت هستند باید برای هرکدام یا به تعبیر هر گروه ایزو محصولی که یکسری مشخصه دارند چداگانه گواهینامه CE اخذ نمایید یا به تعبیری نشان CE دریافت نمایید.

زمان صدور گواهی CE محصول شما مورد آزمایش قرار می گیرد پس نشان CE به محصولی تعلق می گیرد که آزمایش شده است. اگر محصولی باشد که از نظر ظاهری متفاوت باشد ولی از نظر مشخصه فنی تفاوت نداشته باشد باید برای بررسی به مراجع معتبر صدور گواهی CE ارسال نمایید تا اعلام نظر نمایند.

در حالت اصلی و برای صادرات فقط یک نوع گواهینامه CE اورجینال است و بقیه مدلهای اعلام شده در فضای کسب و کار و تجارت برای فرایند صادرات محصول به اروپا نمی باشد. صرف تبلیغات ، به دریافت نشان CE اقدام نموده است.

در حال حاضر گواهینامه CE ، استاندارد CE در ایران به نام های متفاوتی شناخته می شود که در این مقاله به سه نمونه مهمترین انها می پردازیم.

گواهینامه CE اورجینال : به استاندارد CE معتبر و مورد تایید اتحادیه اروپا جهت ورود کالا به کشورشان می گویند و توسط مراجع N.B یا Notify Body معتبر و لیست شده در NANDO اطلاق می گردد.

مدرک خوداظهاری یا Declaration : استاندارد CE نامیده می شود اما قابلیت صدور ندارد و صرف خوداظهاری تولید کننده یا ارائه دهنده محصول گواهینامه CE بنابر اظهارات و درخواست کتقضی صادر گردیده است. این نوع از گواهینامه CE هم توسط N.B های معتبر عضو اتحادیه اروپا صادر می گردد اما تایید ورود کالا به کشورشان نمی باشد.

CE انطباق: گواهینامه CE انطباق در ایران مرسوم شده است و صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و شرکت های خصوصی صادر کننده گواهینامه ایزو یا شرکت های ارائه دهنده مدرک ایزو در ایران صادر می نمایند و به هیچ عنوان قابلیت صادرات محصول را ندارد. فقط صرف خوداظهاری و درخواست سازمان متقاضی گواهینامه CE جهت تبلیغات و برندسازی استفاده می گردد.

مراحل دریافت استاندارد CE را در آینده ای نزدیک و طی مقاله ای دیگر به طور مفصل بیان خواهیم نمود.

 

با ما در ارتباط باشید...   44826841

 

متقاضیان دریافت نشان CE در اینترنت اغلب اینگونه جستجو می نمایند:

دریافت گواهینامه CE ، CE چیست؟ ، نشان استاندارد اروپا چیست؟ ، شرایط اخذ نشان CE ، مراحل اخذ استاندارد CE ، نشان CE ، گواهینامه استاندارد اروپا ، صدور گواهینامه CE ، مراکز صدور CE معتبر ، دریافت استاندارد CE ، مراحل اخذ گواهینامه نشان CE ، گواهینامه استاندارد ISO ، CE ، نشان CE جهت صادرات ، اخذ CE ، صدور CE ، روند دریافت گواهینامه CE ، گواهی سی ای ، نحوه اخذ استاندارد CE ، دایرکتیوهای CE ، اخذ گواهی CE

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  • ایران ، تهران ، میدان صادقیه
  • ۰۲۱-۴۴۸۲۶۸۴۱
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

گالری تصاویر

ارسال پیغام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا

از ایزوسرت در گوگل حمایت کنیم.